0212 454 0000
akademi@immib.org.tr

Detaylar

Amaç

 

Bu eğitimle katılımcıların; kuşak teoremi bağlamında, çatışmaya neden olan temel davranışların arkasındaki sosyolojik etkiyi görmeleri amaçlanmaktadır. Tarihten günümüze toplum çeşitleri, toplumların sermayesi ve bilgi çağı ekonomisi hakkında fikirler anlatılacaktır. Bu kavrayış deneyimin gücüyle, geleceğin yaratıcılığını buluşturur ve uzlaşma kapısını açar. Kuşakların nasıl sınıflandırıldığı ve bu sınıflandırmanın referanslarının neler olduğu incelenir.

 

İçerik

  • Kuşaklararası farklılıkların zenginlik olarak keşfedilmesi
  • Esnek ve empatik yaklaşım için ortak amaç bilinci oluşturulması
  • Farklı jenerasyonların bir arada uyum, saygı ve güven içinde yaşayıp çalışmasının önemi
  • Verimli iş birlikleri için anlayışlı, şeffaf ve paylaşıma dayanan ilişkiler kurulması
  • Davranış modellerinin ve akımların kökeninde yatan sebeplerin keşfedilmesi
  • Değişim temposunun arttığı dönemlerde dönüşüm hızının yakalanması ve yetenek kavramı
  • Bilginin uygulanabildiği ölçüde faydaya dönüştüğü fikriyle, çeşitli araştırma sonuçları paylaşılıp tartışılacaktır

Eğitmen

image
Fatma MERİÇ DEMİREL

İletişim Danışmanı

Fatma Meriç Demirel, kurumsal yapıların farklı departmanlarında uzun seneler yönetici pozisyonunda çalıştı. Profesyonel yaşamı boyunca; çalışan memnuniyeti, bağlılığı ve iletişimi araştırmalarında liderlik yaptı, sonuçları analiz edip iş planları oluşturdu. Kalite uygulamalarını iyileştiren, öneri ve şikâyet yönetimi performansını geliştiren süreçleri tasarladı. Müşterileri segmente etti, yeni portföyler için kampanya ve satış stratejileri hazırladı. Çalışanlara yönelik eğitim ve koçluk organizasyonları planlayıp uyguladı. İnsan Kaynakları departmanıyla işe alım, yerleştirme ve oryantasyon süreçlerinde ortak çalışmalar yaptı. Koç Holding ile inovasyon, fikri haklar ve patent projelerinde yer aldı. Çalışan deneyimi ve müşteri sadakati konusunda proje bazlı pek çok programı yürüttü. Yapı Kredi Bankası, Quality&Customer Satisfaction Manager pozisyonunda kurumsal iş yaşamını tamamladı.

Bireysel ve kurumsal gelişimler için eğitim danışmanlığı yapmaktadır.

Türkiye Kalite Derneği, Türkiye Bankalar Birliği, Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği, Finansal Kurumlar Birliği, Bahçeşehir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi, İMMİB Maden ve Metaller Birliği iş ortaklığı yaptığı kurumlar arasındadır.

Eğitmenlik ve koçluk çalışmalarını her dönemde aktif bir şekilde sürdürürken, Foundations of Professional Coaching, Coaching in the Context of Work, Moving Toward Artful Coaching programlarını tamamladı. TTI Success Insights ölçme, değerlendirme ve gelişim araçları uzmanıdır. ÇYDD ve ICF projeleri Gençlerle Elele programında üniversite öğrencilerine kariyer koçluğu yapmaktadır. Adler Central Europe üniversiteliler programı koçluk çalışmaları vardır. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, Öğretmen Akademisi Vakfı ve Aiesec ile projeler yürütmektedir.

Yayımlanmış kitapları olan eğitmen iki çocuk annesidir. Lisans eğitimini Uludağ Üniversitesi İktisadi Bilimler Uluslararası İlişkiler bölümünde, yüksek lisans eğitimini Bahçeşehir Üniversitesi Sosyal Bilimler İnsan Kaynakları Yönetimi alanında yapmıştır.

Eğitim Yeri

Zoom