0212 454 0000
akademi@immib.org.tr

Hakkında

Fatma Meriç Demirel, kurumsal yapıların farklı departmanlarında uzun seneler yönetici pozisyonunda çalıştı. Profesyonel yaşamı boyunca; çalışan memnuniyeti, bağlılığı ve iletişimi araştırmalarında liderlik yaptı, sonuçları analiz edip iş planları oluşturdu. Kalite uygulamalarını iyileştiren, öneri ve şikâyet yönetimi performansını geliştiren süreçleri tasarladı. Müşterileri segmente etti, yeni portföyler için kampanya ve satış stratejileri hazırladı. Çalışanlara yönelik eğitim ve koçluk organizasyonları planlayıp uyguladı. İnsan Kaynakları departmanıyla işe alım, yerleştirme ve oryantasyon süreçlerinde ortak çalışmalar yaptı. Koç Holding ile inovasyon, fikri haklar ve patent projelerinde yer aldı. Çalışan deneyimi ve müşteri sadakati konusunda proje bazlı pek çok programı yürüttü. Yapı Kredi Bankası, Quality&Customer Satisfaction Manager pozisyonunda kurumsal iş yaşamını tamamladı.

Bireysel ve kurumsal gelişimler için eğitim danışmanlığı yapmaktadır.

Türkiye Kalite Derneği, Türkiye Bankalar Birliği, Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği, Finansal Kurumlar Birliği, Bahçeşehir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi, İMMİB Maden ve Metaller Birliği iş ortaklığı yaptığı kurumlar arasındadır.

Eğitmenlik ve koçluk çalışmalarını her dönemde aktif bir şekilde sürdürürken, Foundations of Professional Coaching, Coaching in the Context of Work, Moving Toward Artful Coaching programlarını tamamladı. TTI Success Insights ölçme, değerlendirme ve gelişim araçları uzmanıdır. ÇYDD ve ICF projeleri Gençlerle Elele programında üniversite öğrencilerine kariyer koçluğu yapmaktadır. Adler Central Europe üniversiteliler programı koçluk çalışmaları vardır. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, Öğretmen Akademisi Vakfı ve Aiesec ile projeler yürütmektedir.

Yayımlanmış kitapları olan eğitmen iki çocuk annesidir. Lisans eğitimini Uludağ Üniversitesi İktisadi Bilimler Uluslararası İlişkiler bölümünde, yüksek lisans eğitimini Bahçeşehir Üniversitesi Sosyal Bilimler İnsan Kaynakları Yönetimi alanında yapmıştır.