0212 454 0000
akademi@immib.org.tr

Hakkında

Deniz Harp Okulu'ndan onur derecesi ile mezun oldu ve Türk donanmasının sancak gemisine atandı. 14 yıl Türk Deniz Kuvvetleri'nde bölüm müdürlüğü ve denizcilik dahil olmak üzere farklı rollerde çalıştı.

Deniz eğitim ve tatbikatlarına katılım kapsamında İngiltere, Arnavutluk, İtalya, İspanya, Tunus, Cezayir, Ukrayna, Rusya, Bulgaristan, Fransa gibi birçok ülkede bulundu. Kocaeli Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde yüksek lisans yaptı. Yüksek lisans tezi "21. Yüzyılda Global Turkish Seapower" isimli kitap olarak yayınlandı. Ayrıca Türk Deniz Harp Okulu'ndan mezun oldu ve "ABD'nin Asya'ya Dönmesi Stratejisi ve Bunun NATO ve Türkiye'ye Etkisi" konulu yüksek lisans tezi hazırladı. 2011 yılında Libya'daki NATO askeri operasyonuna katıldı.

2017 yılında Türk donanmasından emekli olduktan sonra İngiltere ve Amerika'daki üniversitelerde işletme ve hukuk programlarına katılan Türk öğrencilere eğitim danışmanlığı yaptı. 2022'nin başından itibaren, Türk şirketlerinin AB Yeşil Mutabakatı'na uyum sağlamalarına ve Türkiye'nin net sıfır ekonomisine geçişine yardımcı olmak için "Yeşil Büyüme" adlı kendi sürdürülebilirlik danışmanlık şirketimi için çalışmaktadır.