0212 454 0000
akademi@immib.org.tr

Hakkında

Boğaziçi Üniversitesi İşletme 1998 mezunu olan Mehmet DÜKKANCI, askerlik sonrası, 2000-2001 yılları arasında basın mensubu olarak çalıştı. 2001 -2003 yıllarında Aytaç Aydınlatma’da İhracat Pazarlama Müdürü olarak çalıştı. Şirketini 4 yurt dışı fuarına götürdü, 2 yurt dışı fuarına hazırladı.

2003 yılında fuarcılık sektörü ile tanıştı. 2003-2007 yılları arasında NTSR Fuar ve Gösteri Hizmetleri AŞ’de Interlight Aydınlatma, Growtech Seracılık, Tarım ve Exposhiping Europort Gemi Sanayi sektörü fuarlarının Proje Müdürlüğünü yürüttü.

2008 -2011 yılları arasında ANFAŞ Antalya Fuarcılık Yatırım AŞ. de Fuarlar Koordinatörü olarak çalıştı. Antalya’da düzenlen Hotel Ekipmanları, Gıda, Yaş Meyve Sebze, Sağlık Turizmi, Belediye Ekipmanları gibi fuarların koordinatörlüğünü yürüttü.

2011-2016 yıllarında kendi şirketi Agoras Fuarcılık Hizmetleri Ltd. Şti’ni kurarak, Florplant Süs Bitkileri ve Peyzaj Mimarlığı, Cosmoshow Kozmetik Fuarı, RENSEF Yenilenebilir Enerji Sistemleri ve Enerji Verimliliği, SATEF Seyahat Acenteleri ve Tedarikçileri Fuarı gibi fuarları başattı. Farklı sivil toplum örgütleri ile fuarlar geliştirdi. 2016 -2019 yılları arasında dünya devi UBM Fuarcılık’ın İstanbul ofisinde, CPHI Istanbul, CPHI Middle East & Africa İlaç Bileşenleri Fuarı, Fi İstanbul Gıda Bileşenleri, Istanbul Light fuarlarının tam zamanlık olarak Fuar Danışmanlığı / Fuar Marka Direktörlüğü görevini yürüttü.

Dünya Fuarcılık devi UBM’in bir başka dünya devi Informa tarafından satın alınması sonucunda İstanbul Ofisindeki görevinden ayrılan Mehmet DÜKKANCI, 2019 başından itibaren Fuarista Eğitim, Yayım ve Danışmanlık hizmetlerini kendi şirketi ANTHEA üzerinden sürdürmektedir.

Mehmet Dükkancı, anadili Türkçe’nin yanı sıra İngilizce’yi ve Yunanca’yı da iyi derece yazıp konuşabilmektedir.