0212 454 0000
akademi@immib.org.tr

Hakkında

Candan Zafer, Pierre Loti Fransız Lisesi'nden 1989 yılında ve İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü'nden 1994 yılında mezun olmuştur. Bankacılık kariyerine 1995 yılında Akbank'ta Müfettiş Yardımcısı olarak başlamıştır. 1998 yılında QNB Finansbank Teftiş Kuruluna Müfettiş olarak geçen Candan Zafer, 2020-2007 yılları arasında İştirakler Birim Müdürü, Kurumsal Tahsis Birim Müdürü görevlerinin yanı sıra, ayrıca, 

*2 kez TMSF varlık satışında bankayı temsilen dataroom inceleme görevlisi (2003 ve 2005)

*banka hisse satış dataroom temsilcisi (2007)

*bankalar birliğinin yönetmelik yazımında görevli ekip üyesi,

*banka içi eğitmenlik,

*bankayı ziyaret eden yabancı derecelendirme ve kredi kuruluşlarına krediler bölümünün temsil edilmesi  gibi  ek işlerde de görev almıştır.

2007-2020 yılları arasında QNB Finansbank'ta Proje Finansman Tahsis bölümünün kurulumunda görev alan Candan Zafer, 13 yıl zarfında PPP projeleri (şehir hastaneleri, havalimanı, köprü, otoyol, liman vs), Enerji santralleri, Gemi projeleri, Hisse satış/satın alma/Birleşme, Üretim tesisleri, Gayrimenkul projelerini de içeren portföyü yönetmiştir. Yine bu dönem zarfında geçici görev ile QNB Qatar Krediler bölümünde de Doha'da çalışmıştır. PPP ve proje finansmanı konularında farklı ülkelerdeki uygulamalara yönelik Londra, Atina ve İstanbul'da Euromoney, Moody's, DC Gardner gibi çeşitli yabancı kuruluşların kurs ve seminerlerine katılmıştır.  2020 yılında QNB Finansbank'tan Proje Finansmanı Tahsis ve İzleme Bölüm Müdürü unvanı ile ayrılmıştır. 2021 yılından itibaren firmalara, yatırım, şirket hisse satış/birleşme/satın alma, banka ilişkileri ve finansal yönetim konularında danışmanlık hizmeti vermektedir. Yorum Finansal Danışmanlık firmasının kurucu ortağıdır.  İngilizce ve Fransızca bilmektedir.