0212 454 0000
akademi@immib.org.tr

Hakkında

Tv sunucusu, besteci, kişisel gelişim uzmanı, yaşam koçu. İstanbul'da doğdu. Eskişehir Anadolu Üniversitesi İİBF İktisat Bölümü mezunu. Eskişehir'de başladığı radyo programlarının ardından, 1996'da Kanal E'de haber spikerliğine adım attı. BRT, Star ve ATV'de görev yaptı.

Haber spikerliğinin yanı sıra muhabirlik deneyimi de bulunan Törün, 2006 Aralık ayından bu yana CNN TÜRK'te haber spikerliği yapıyor. Nişantaşı Üniversitesi ve İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Öğretim Görevlisi. Ayrıca, İstanbul Kariyer Akademisi, Diyalog ve İstanbul Medya Akademisi'nde dersler, Türkiye çapında üniversitelerde iletişim üzerine seminerler ve konferanslar veriyor. Yaşam koçu olan Törün, spikerliğin saygınlığına gölge düşürmeyecek dublajlar ve özel gecelerde, açılışlarda, konserlerde sunuculuk ve moderasyonlar da yapıyor. Yaklaşık 10 yıl radyoda müzik programı yaptı. 1960 ve 1970’lere ait yaklaşık 5 bin albümü var. Mesai saatleri dışında iyi müziğin olduğu mekanlara gitmekten hoşlanıyor.

Üniversite yıllarında tiyatro oyunculuğu ve müzik çalışmaları yaptı. Özellikle metafizik ve parapsikoloji üzerine kitaplar okumayı seviyor ve bu konuda çalışmaları bulunuyor. Koyu bir Fenerbahçe taraftarı. Besteleri olan Burak Törün'ün hobileri arasında gitar çalmak, yemek yaparak misafirlerine ikram etmek yer alıyor.