0212 454 0000
akademi@immib.org.tr

Detaylar

Amaç

 

Stoklar hem üretimin devamlılığı için önemlidir hem de şirketin nakit olmayan varlıkları olması sebebiyle izlenmeye ve yönetilmeye ihtiyaç duymaktadır.

 

İşletmeler nasıl ki finansal varlıklarını anlık takip etmeye ve izlenebilirliğine önem veriyorsa, nakit olmayan bu değerlerin de izlenmeye, ölçülmeye ve yönetilmesine gerek duyulmaktadır. İşletmelerin yoğun rekabet koşulları içerisinde, depo ve stok faaliyetlerini yönetebilmesi çeşitli avantajlar sunmaktadır.

 

İçerik

 

  • Hangi amaçlara yönelik hangi depolara sahibim?
  • Depolarda gerçekleşen faaliyetler nelerdir?
  • Depolarımın fiziksel düzeni nasıl olmalıdır?
  • Depo planlama ve adresleme faaliyetlerim yeterli düzeyde mi?
  • Stoklarımı sınıflandırdım mı?
  • Stok Yönetim politikam var mı?
  • Stok yönetimimde hangi kritik performans göstergelerini takip ediyorum?
  • Stoklama maliyetlerim nelerdir?
  • Stok kontrol metotları nelerdir?

 

Eğitmen

image
Mert Görkem AYAZ

Akredite Kobi Danışmanı, Baş Denetçi, Kurucu & Danışman

Dokuz Eylül Üniversitesi Toplam Kalite Yönetimi bölümünde, işletmelerin iç denetim ve iç kontrol süreçleri üzerine yüksek lisans tez çalışmasına devam eden Mert Görkem AYAZ, Ege Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Anadolu Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği bölümlerinde mezundur. Sürekli ve hayat boyu öğrenmeye inanan Mert Görkem AYAZ, Harvard Üniversitesi “Leaders Of Learning”, Münih Teknik Üniversitesi “Lean Production”, MAdelaide Üniversitesi “Project Management”, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (Massachusetts Institute of Technology - MIT) “Manufacturing Process Control” ve Delft Teknik Üniversitesi “Creative Problem Solving and Decision Making” başta olmak üzere kendisini geliştirmek ve yaptığı işin hizmet kalitesini arttırmak için çeşitli eğitim programlarını başarı ile tamamlamıştır. Üretim sistemleri ve verimlilik üzerine çeşitli sektörlerden firmalara danışmanlık hizmetleri sunan eğitmenimiz, Asya Verimlilik Organizasyonu tarafından “Green Productivity” sertifikasına sahiptir. Ayrıca Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından Akredite Kobi Danışmanı akreditasyonu olan eğitmenimiz IPC onaylı ISO 9001, ISO 14001 ve ISO 45001 Baş Denetçisidir. 1.500 aktif saha çalışması bulunan eğitmenimiz farklı sektörlerde vermiş olduğu danışmanlık, yeniden yapılandırma ve izlenebilirlik çalışmaları sebebiyle sektörel örnekler ve deneyimleri eğitimlerinde sunmaktadır. Profesyonel iş hayatının yanında, 2011 yılından beri sosyal sorumluluk ve sivil toplum çalışmalarına destek veren eğitmenimiz; UNICEF, INTEL, Microsoft, Kalder gibi güzide kurumlar ile ortak projelerde yer almış ve kurucusu olduğu Yaşasın Derneği ile çocuk hakları, hayvan hakları, çevre ve gençlik alanlarında gönüllü faaliyetlerine devam etmektedir.

Eğitim Yeri

Zoom