0212 454 0000
akademi@immib.org.tr

Detaylar

Amaç

Bu eğitimin amacı, işi gereği farklı ülkelerdeki müşteri ve ortaklarla çalışan kişilerin, o kültüre ait farklılıkları göz önünde bulundurarak, kültürler arası farklılıktan dolayı ortaya çıkan iletişim problemlerini ortadan kaldırabilmeyi hedeflerken, sağlıklı iletişim kurmalarına da destek olmaktır. Bu eğitimin hedefi yabancılar gibi düşünmeye çalışmak değildir, onların düşünce ve çalışma tarzlarını sebep-sonuç ilişkisine dayandırarak, bu ilişkiyi karşılıklı kazanca döndürebilmektir.

 

İçerik

  • Kültür Nedir?
  • Kültür Farklılıkları
  • Farklılıklardan Doğan İlişki Sorunları
  • Kültürler Arası Çatışmaları Önleme Yöntemleri
  • Kültürel Farklılıklardan Yararlanmak

Eğitmen

image
Kıvanç SİREKİN

Deneyimli Proje ve Program Yöneticisi, İş Stratejisi ve Dönüşüm Danışmanı

Celal Bayar Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunudur. Uzun yıllar hem yurtiçinde hem yurtdışında, çok uluslu şirketlerde yönetici kademelerinde çalışmış, edindiği tecrübeler ve aldığı eğitimleri birleştirerek Yönetim Danışmanlığı alanında çalışmalarına başlamıştır. 

 

Sırasıyla Hawle Armaturen GmbH firmasında Fransızca Konuşulan Bölgeler Sorumlusu, Renault Türkiye’de Maliyet Analisti ve Proje Yönetim Ofisi Yöneticisi,  Renault Romanya’da Renault Grubundaki 50 seçilmiş kişiden biri olarak Uluslararası Proje ve Programlar Yöneticisi, Norm Holding'de CEO Yardımcısı, Cargo Partner firmasında Türkiye Otomotiv Programları Yöneticisi ve TOGG (Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu) firmasında Uluslararası Prototip Programları Yöneticiliği görevlerinde bulunmuştur

 

Toplam 13 farklı ülkede çalışmış, yaşamış ve projeler yürütmüştür. 

 

Kurumsal Yönetim, Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma, İş Stratejileri, Stratejik Yol Haritaları, Strateji ve Uygulama, Çok Uluslu şirketlerde kurumsal yönetim, Uluslar arası proje ve program yönetimi, Farklı kültürlerde çalışmak, Kültürler arası iletişimin temelleri konularında danışmanlık yapmaktadır.

 

Evli ve 2 çocuk babasıdır. 

Eğitim Yeri

Zoom