image
  • AV. FERDİ KAROĞLU
  • Freelance

Eğitim:                                                                                                          

  • Ankara Üniversitesi - Hukuk (Ekim 1999 - Haziran 2003)                                                           

Deneyim:

  • Özterzi & Karoğlu Avukatlık Bürosu Ortak 2009-Devam ediyor.
  • Adopen Holding - In House Counsel (2007-2009)
  • Hall-Adalet Hukuk Bürosu - Paralegal  (2006-2007)
  • AKA Hukuk Bürosu - Avukat (2005-2006)
  • Baytan Hukuk Bürosu - Stajyer (2003- 2004)

Özterzi & Karoğlu Avukatlık Bürosu, Enerji Hukuku, Maden Hukuku, Fikri Mülkiyet Hukuku, Tahkim, İhale Hukuku, Satın Alma ve Birleşmeler, İş Hukuku ve Sözleşme Hukuku alanlarında faaliyet göstermektedir.

 

REFERANSLAR

Ferdi Karoğlu, 10 yılı aşkın bir süredir kurumsal, ticari, enerji ve kamu ihale hukuku konusunda danışmanlık ve uyuşmazlık çözüm hizmetleri vermektedir. Diğer temsilciliklerin yanı sıra, Türkiye Cumhuriyeti ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın taraf olduğu uluslararası tahkim davalarında Türkiye Cumhuriyeti'ni temsil etmiştir. Örneğin Karoğlu, Kangal Termik Santrali'nin işletme hakkının atanması ile ilgili olarak Uluslararası Ticaret Odası'nda Türkiye Cumhuriyeti'ni temsil etti.  Ayrıca, Hollandalı bir yatırımcının büyük ölçekli bir konut ve iş projesi geliştirme sözleşmesinin feshinden kaynaklanan 400 milyon Euro'yu aşan tazminat talep ettiği Uluslararası Yatırım Anlaşmazlıkları Çözüm Merkezi (ICSID) önünde Türkiye Cumhuriyeti'ni temsil etti. Benzer şekilde Karoğlu, Libananco davasının iptal aşamasına katıldı. Söz konusu üç dava da Karoğlu'nun müvekkili Türkiye Cumhuriyeti lehine sonuçlandı.

Karoğlu, aynı zamanda ulusal ve uluslararası tahkim sürecinde birçok orta-büyük ölçekli ticari şirketi temsil etmekte ve aynı zamanda dava öncesi danışmanlık hizmetleri de sunmaktadır.

Karoğlu, birleşme ve satın alma ve ortak girişim anlaşmalarının yanı sıra Fransa, Ukrayna, Hindistan, Tunus ve Rusya’da çeşitli sektörlerde ortak girişim ortaklıklarının hayata geçirilmesi sürecinde hukuki hizmet sunmuştur. Karoğlu, yurt dışında faaliyet gösteren yerel şirketler için üst düzey yasal güvenlik ve risk değerlendirmesi de sunmaktadır.

Karoğlu, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) ve diğer Bakanlıklar tarafından düzenlenen elektrik ve doğalgaz pazarlarında faaliyet gösteren şirketlere danışmanlık hizmeti de vermektedir.