image
  • MÜGE TÜRKKAN
  • -

Müge Türkkan'ın Hazine Yönetimi, Sermaye Piyasaları ve Kurumsal Finansman alanında çeşitli bankalar ve kurumsal firmalarda 15 yılı aşkın tecrübesi bulunmaktadır. Farklı sektörlerdeki kurumsal firmalarda Hazine Yöneticiliği ve Hazine Yönetim Danışmanlığı yapan Müge Türkkan buna ilaveten Para ve Sermaye Piyasalarında çeşitli Bankalar, Aracı Kurumlar ve Fon Yönetim şirketlerinde Sermaye Piyasası alım satımı, ürün geliştirme ve halka arzına ilişkin yöneticilik görevleri üstlenmiştir.
Müge Türkkan Erste Sermaye Piyasaları’nda çalıştığı süre içerisinde Türk Sermaye Piyasalarındaki işlem gören ilk Varant benzeri Yapılandırılmış Türev ürün olan Sertifikaların ihracı projesini yönetmiştir. Kariyer hayatı boyunca bir çok Yapılandırılmış Türev Ürün, Şirket Tahvili ve bunlara ilaveten Kira Sertifikası ve Girişim Sermayesi fonları da dahil olmak üzere Yatırım Fonlarının halka arzında birinci derece sorumluluk sahibi olmuştur.
Müge Türkkan Hazine Yönetimi Danışmanlığı yaptığı süre içerisinde kurumsal firmaların üst düzey yöneticilerine eğitimler vermiş, 2010 yılı Eurofinance konferansının, eğitmenlerinden birisi olmuştur.
2012 yılında Vadeli İşlem ve Opsiyon Borsası ve TSPAKB çatısı altında Yapılandırılmış Türev ürünlere ilişkin eğitimler vermiştir. 2018 yılında TSPAKB eğitmenlerinden birisi olmuştur. Halen kurumsal firmalara Nakit Akışı Yönetimi, FX ve Emtia Hedging İşlemleri ve Hazine Risk Yönetimi konularında danışmanlık hizmetini sürdürmekte olan
Müge Türkkan, Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesinde lisans ve Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümünde yüksek lisans derecelerini tamamlamıştır. Müge Türkkan aynı zamanda SPK İleri Düzey ve Türev Lisanslama belgelerine sahiptir.