image
  • İREM RONA İNAN
  • MIDA YÖNETİM DANIŞMANLIK HİZMETLERİ

TED Ankara Koleji’ni bitirdi, Ankara Üniversitesi Psikoloji bölümünden 1984 yılında mezun oldu ve İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi - Çapa’da bir yıl staj yaptı. 1985 yılından itibaren aralıksız süren profesyonel çalışma hayatına başladı. Intertoy Eğitim Araçları A.Ş. ve Yüzyıl Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde psikolog danışman olarak çalıştı.

 

14 yıl Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş.’de ve Artlink Reklam Ajansı’nda Reklam ve Tanıtım Grup Başkanlığı yaptı. 30 farklı sektörün yurt içi ve yurt dışı hedef gruplarına uygun tanıtım ve pazarlama stratejilerini belirledi ve projeleri gerçekleştirdi.

 

Zego İletişim Stratejileri Merkezi’nin Proje Koordinatörü olarak çalıştı, farklı sektörden kuruluşların kurumsal iletişim ve medya iletişim stratejilerini belirledi ve projeleri gerçekleştirdi.Dedeman Holding’e bağlı Bir Kültür Sanat Merkezi’nin Genel Müdürü oldu.

 

2003 yılında “Türkiye’de İlk Türk Kutu Oyunu’nun yaratıcısı olarak Pictomania Oyun Üretim Merkezi’ni kurdu. Yetişkinlere yönelik ilk Türk kutu oyunu tasarımını yaptı,  üretti ve satışa sundu. 2005 yılından beri MIDA Institute da yönetici ortak olarak çalışmakta, uzmanlık konuları ile ilgili eğitim vermekte, performans ve gelişim danışmanlığı yapmaktadır.

Kurumsal Eğitim Konuları:

İletişim, Etkileme ve İkna, Müzakere Becerileri, Zor Kişiler ve Müşterilerle Başa Çıkmak, Fark Yaratan Müşteri Hizmeti, Şikayet Yönetimi, Çatışma Yönetimi, İnovasyon ve Yaratıcılık, Problem Çözme ve Karar verme, İçsel Motivasyon ve Motivasyon Yönetimi, Konsantrasyon Teknikleri, Proaktif Davranış ve Hedefler, Kişisel Liderlik, Değişim ile Gelişim, Ekip Olma ve Ekip Yönetmek, Öncelik Yönetimi ve Planlı Çalışma, Stresle Başa Çıkma ve Duygu Yönetimi


Bireysel Danışmanlık Konuları:  

 

İlişki yönetimi, iletişim, zor kişilerle başa çıkma, duygu yönetimi ve stresle başa çıkma, yaratıcılık, öncelik ve zaman yönetimi, proaktif yaklaşım ve hedefler, motivasyon ve konsantrasyon