image
  • SİNAN BAYRAKTAR
  • EĞİTMEN

1956 yılında İstanbul’da doğdu. 1974 yılında İş yaşamına ve kariyer başlangıcına Türkiye İş Bankası A.Ş.’de başladı. Aynı yıl girdiği (İİTİA) Marmara Üniversitesi İşletme bölümü lisans programını 1979 yılında tamamladı.

 

1994 yılında konusunda ve sektöründe güçlü konumda olan Zorlu Holding A.Ş.’de Finans ve Pazarlama Koordinatörü olarak göreve başladı. Bu dönemde, Holdingin yapılanma çalışmalarında aktif görevlerde bulundu. Aynı tarihlerde grubun aldığı yeni yatırım kararlarından biri olan Vestel A.Ş.’nin gruba katılımı ve yeniden yapılandırılması çalışmalarında aktif görevlerde bulundu.

 

1995-2000 yılları arasında İstanbul üniversitesi İktisat Fakültesinde, dönemsel uygulamalı ve piyasa ağırlıklı pazarlama dersleri vererek öğrencilere farklı deneyimler katmıştır. 2006 yılından itibaren Ziraat Bankası’nda ve Halk Bankası’nda eğitim dönemlerinde yürütülmekte olan Pazarlama ve Satış Koçluğu başta olmak üzere Bankoda Satış, Profesyonellik ve Beden Dili, İletişim Teknikleri gibi çeşitli eğitim programlarında Eğitmen ve Danışman olarak görev almaktadır.

 

2010-2011 yılı eğitim döneminde de akademik olarak İstanbul’da T.C.Yeni Yüzyıl Üniversitesi bünyesinde Bankacılık ve Sigortacılık ile Pazarlama Meslek Yüksek Okulunda Program Başkanı ve tam zamanlı öğretim görevlisi olarak görev yapmaktadır. Halen Parantez Eğitim ve Danışmanlık şirketi bünyesinde Satış ve İletişimle ilgili bir çok alanda eğitimler vermektedir.


//text replace