image
  • AYŞE DEMİRBAŞ
  • POET EĞİTİM

Lisans eğitimini, Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Eğitim İletişimi ve Planlaması Bölümü’ nde bölüm ikincisi olarak tamamladı. Lisans eğitimi sırasında, TRT Ankara Radyosu Eğitim ve Kültür Yayınları’nda programların hazırlanması ve yayınlanması, Yönetim Geliştirme Merkezi’ nde eğitim programlarının hazırlanması, uygulanması ve yönetici seçimi çalışmalarında bulundu, Brisa Lastik San. ve Tic. A.Ş.’ de ise Toplam Kalite Yönetimi uygulaması çerçevesinde “Toplam Verimli Bakım” konulu eğitim programlarının hazırlanmasında ve Productivity Europe Eğitim Merkezi tarafından yürütülen seminerde görev aldı.

 

Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Eğitim Programları ve Öğretim Eğitim Teknolojisi Anabilim Dalı’ nda, “Yönetici Adaylarına İletişim Yeterlikleri Kazandırma Amaçlı Öğretim ve Bir Öğretim Programı Önerisi” isimli araştırmasıyla yüksek lisansını üstün başarıyla tamamladı.

 

1994’ ten bu yana, önce satışta çalıştı, daha sonra “Eğitim Uzmanı” (Beğendik), “Eğitim Sorumlusu” (Tepe Grubu), “Eğitim Yönetmeni” (Flokser Grubu) ve “İnsan Kaynakları ve Eğitim Yönetmeni” (Atılım Grubu) olarak görev yaptığı özel kurumlarda birçok konuda seminerler verdi; işletmelerin bütünsel ve satış - pazarlama organizasyonlarının yeniden yapılanmasına ve kurumsal, takım içi, takımlar arası iletişim sistem ve süreçlerini geliştirmeye yönelik çalışmalarda bulundu; iş – görev analizi, yetkinlik bazlı performans değerlendirme ve geliştirme proje gruplarını ve çalışanların ve yöneticilerin yetkinliklerini geliştirmeye yönelik faaliyetleri yönetti.

 

"İletişim ve İletişim Çatışmaları", “Empati”, “Beden Dili”, “Bireysel ve Kurumsal Yeniden Yapılanma ve Değişim Yönetimi”, “Yaratıcılık”, “Motivasyon”, “Liderlik”, “Koçluk Becerileri”, “Çalışanları Yetkilendirme”, “Takım Çalışması ve Biz Bilinci”, “Performans Yönetimi”, “Eğitici Eğitimi”, “Mükemmel Hizmet Üretmek ve Müşteri İlişkileri”,  “Müşteri Şikayetleri ve Karşılama Teknikleri”, “Toplam Kalite Yönetimi ve Kalite Kültürü” gibi konularda çalışmaları, çeviri ve makaleleri bulunan  Ayşe Demirbaş, eğitici ve danışman olarak görevini sürdürmektedir.