image
  • OĞUZ ÖZBEK
  • BİLİG DANIŞMANLIK

Kalite Yönetimi kariyerine hizmet sektöründe Toplam Kalite, ISO, BSI ve EFQM çalışmaları ile başlamıştır. KaraKuşak eğitimini Londra ve Kanada’da almıştır. Dünyada finans sektöründeki ilk Kara Kuşaklardandır. HSBC Bank’da uzun süre iç danışman olarak çalışmış, ülke çapında çeşitli projeler yönetmiştir. Yalın 6 Sigma’nın üretim dışı sektör ve süreçlerde uygulanması ile ilgili ileri düzeyde tecrübesi vardır. Bankacılığı takiben çok uluslu lojistik firmalarında ve banka iştiraklerinde GMY ve GM olarak görev yapmıştır. 

Dış danışmanlık deneyimi 2010 yılında başlamış ve geçen 6 yılda Yalın 6 Sigma’nın The Coca Cola Company’nin ve tedarikçilerinin Orta Doğu ve Güney Asya operasyonlarında yayılımında görev almıştır. Ayrıca GEMPORT Liman İşletmesi, İstanbul MM İhracatçılar Birliği, BNP Paribas Bank, Unicredit Bank, CIGNA Sigorta ve Roche Laboratuvarları da portföyünde bulunmaktadır.300’e yakın Yeşil ve Kara Kuşak yetiştirmiş, 800’e yakın projeye liderlik ve danışmanlık yapmıştır. 

Siemens ve Coca Cola’nın akredite danışmanı, TÜBİTAK akreditasyonlu iş mentoru ve Proje Yönetiminde SCRUM uygulayıcısıdır. 2013 yılında Türkiye Makine Mühendisleri Odası Bahar Konferansı’nda konuk konuşmacı olarak Yalın’ın hizmet alanlarına uygulanmasındaki farklılıkları konu alan “Hizmet Sektöründe Yalın Dönüşüm” konulu bir seminer vermiştir. Marmara Üniversitesi’nde MIS, İTÜ’de Tedarik Zinciri Yöneticiliği programlarını tamamlamıştır.