image
  • SABİHA TOPALLAR
  • EKOLDRAMA

Sabiha Topallar, İşletme ve sonrasında Yönetim eğitimini tamamladıktan sonra Bankacılık, Denetim ve Danışmanlık, İlaç, Lojistik, Mağazacılık ve Telekomünikasyon sektörlerinde alanında birçok kurumsal firma ve holding bünyesinde Yönetim, İnsan Kaynakları, Raporlama gibi farklı departmanlarda farklı görevlerde çalışmıştır.


Halen üyesi bulunduğu Çağdaş Drama Derneği bünyesinde “Yaratıcı Drama Liderliği/Eğitmenliği” programını tamamlamış olan eğitmen kurumsal eğitim ve deneyimleriyle Yaratıcı Drama disiplinini birleştirdiği, Yaratıcı Drama’yı yöntem olarak kullandığı keyifli ve kalıcı öğrenme programları tasarlamaktadır.


Sabiha Topallar İndigo Dergisi ve Tiyatro Dünyası köşe yazarı, uluslararası bir oluşum olan Toastmasters Topluluk Önünde Sunum ve Konuşma Kulübü’nün eski Yönetim Kurulu Üyesi ve Konuşmacısı, ÇYDD ve Hayata Renk Ver gibi çeşitli STK ve derneklerin gönüllü eğitmenidir. Gönül Ülkü & Gazanfer Özcan Tiyatrosu’nda 20004 yılında başladığı ve çeşitli tiyatro gruplarıyla devam ettiği sahne çalışmalarına bu sezon Mydonoz Media Yapım ile devam etmektedir.


Kendi hazırladığı ve yürüttüğü kurumsal eğitim programlarını on yılı aşkın süredir Boğaziçi Eğitim, Dev Akademi ve İstanbul Gedik Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi gibi kurumların bünyesinde gerçekleştiren Sabiha Topallar, eğitim çalışmalarına Ekol Drama Eğitim Enstitüsüsü bünyesinde devam etmektedir.