image
  • ÖZLEM BAYDAR
  • Freelance

1967’de Ankara’da doğdu. TED Ankara Koleji ve ODTÜ İngilizce Öğretmenliğini bitirdi. 9 yaşında basketbola başlayan Özlem, TED Ankara Koleji’nde 6 kez üst üste Türkiye Şampiyonluğu, birer kez  Dünya 2.liği ve 4.lüğü yaşadı. Takım kaptanlığındaki liderliği, antrenman sevdası ve istikrarlı başarısıyla 19 yaşında A Milli Kız Basketbol takımı aday kadrosuna seçildi.

Baydar’ın eğitmenlik misyonu; sporcu geçmişi ve 30 senelik kurumsal tecrübesiyle bireyden organizasyona tüm toplumun başarısını desteklemek ve toplam performans artışında kaldıraç olabilmek.
2010 senesinde Finans Emeklilik ve Hayat A.Ş.’de iç eğitmenlikle tanıştı. Bu sayede yaşam amacı olarak tanımladığı  “insanların gelişimine ve dönüşümüne yardım edebilmek” için ilk önemli fırsatı yakaladı. 
2012-2018 yılları arasında  yaşam boyu öğrenme , yol gösterme ve  iz bırakma değerlerini besleyen eğitmenlik mesleğini Dale Carnegie Akademi’de sürdürdü. Global kriterlerde Mayıs 2017’de “A kategorisine” yükseldi . 2018’de lisanslı eğitmenler arasında genel performansta 3’lük ve  2019’da 2’lik  ödülüne layık görüldü.
Dale Carnegie’de geçirdiği yaklaşık  8 yıl içinde 10.000’e yakın çalışanın duygusal dönüşüm ile yükselen performansı sayesinde iş sonuçlarının gelişime destek oldu. 2020 itibarı ile yetkinlik  eğitimleri için bağımsız hizmet vermektedir.
Eş zamanlı olarak, 2018 yılında 1.250.000 adet baskıyla türünde Türkiye rekoru kıran 'Her Şey Seninle Başlar' kitabının yazarı Mümin Sekman'dan eğitmenlik eğitimi adlı. Lisanslı bir “Her Şey Seninle Başlar – İçte Gelişim İşte Başarı” eğitmeni olarak Türkiye’nin metrekaresine düşen başarılı insan sayısını artırmayı amaçlıyor.