image
  • Fulin ARIKAN / Tunç ARSLANALP  
  • BAŞKENT İLETİŞİM BİLİMLERİ AKADEMİSİ

TUNÇ ARSLANALP

 

Profesyonel olarak ilk haber spikeri görevine 1995 yılı Kasım ayında Flash Tv'nin İzmir stüdyolarında başladı. 1996 yılında ATV'nin kardeş kanalı YENİ TV'de haber spikeri olarak 1 yıl çalıştı. 1997 yılından 1999 yılına kadar İzmir RADYO 35'te sırasıyla Haber Spikeri, Haber Müdürü ve Genel Yayın Yönetmeni olarak görev aldı. Hazırlayıp sunduğu sosyal içerikli programlarla adından çok söz ettirdi ve ilk ödülünü 1998 yılında tüketicilerin bilinçlenmesine sağladığı katkılardan ötürü İzmir TÜKODER'den aldı.

1999-2001 yılları arasında TRT İzmir Bölge Müdürlüğünde seslendirme sanatçısı olarak çalıştı, onlarca belgesel ve dizi karakterini seslendirdi. Askerliğinin ardından 2002 yılında İstanbul'a gelerek Power FM ve Power XL'de haber spikerliği yaptı. 2004 yılında Tgrt Haber televizyonunda devam eden spikerlik aşkı şimdi CNN TÜRK'te Gece Bültenleriyle sürüyor.

Başkent İletişim Bilimleri Akademisi’nde spikerlik ve diksiyon eğitimi vermeye devam ediyor.

FULİN ARIKAN

Üniversite eğitimini hukuk üzerine almasına karşın medyaya olan ilgisi nedeniyle spiker olmaya karar veren Fulin Arıkan, sunuculuk eğitimi alarak TRT'de kamera önüne geçti. Uzun yıllar TRT 1'de ana haber bültenini sunan başarılı spiker, TRT Haber'in yayın hayatına başlamasının ardından burada görev yaptı. TRT'nin radyolarında çeşitli programlar sundu.