image
  • PSK. BESİM OGELMAN
  • HUMANİCA YÖNETİM DANIŞMANLIĞI

Psikolog Besim Ogelman 1972 Kıbrıs doğumludur. 1995 yılında Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümünü bitirdi. Başkent Sosyal Hizmetler Firmasında İnsan Kaynakları ve Psikolog olarak çalıştı. İstanbul’da Psikotek Danışmanlık Şirketinde Trafik Psikologu ve Psikoteknik Değerlendirme Uzmanı olarak görev yaptı. SHL Türkiye Şirketinde Mesleki Kişilik Testi uzmanı olarak çalıştı. ARAT Araştırma ve Tanıtım Anonim Şirketinde Test Geliştirme, Uygulama ve Araştırma Uzmanı olarak görev aldı. Cafer Sadık Abalıoğlu Eğitim ve Kültür Vakfında 4 yıl Üst Düzey Yönetici olarak çalıştı. Uluslar arası Genç Müteşebbisler JCI Derneğinin Eğitimcinin Eğitimini (Prime Eğitimi) tamamladı. Hollanda’da Debriefing (Eğitim Değerlendirme ve Geri Bildirim Teknikleri) eğitimini tamamladı. Bu alanda Türkiye’deki tek uzman kişidir. 2012 yılı başından itibaren HUMANiCA Yönetim Danışmanlık Şirketinin Merkez Bölge Proje Yöneticisi ve Eğitmeni olarak profesyonel hayatına devam etmektedir.
Ogelman Yurt içinde ve Yurt dışında Kurumsal, Yönetsel ve Kişisel Gelişm Eğitimler vermektedir. Ayni zamanda KOSGEB onaylı girişimcilik eğitmenidir. Girişimcilik eğitimleri kapsamında Türkiye’nin bir çok bölgesinde İşkur ve KOSGEB bünyesinde yaklaşık 1.700 kişiye girişimcilik eğitimi vermiştir. Halen HUMANiCA bünyesinde Denizli İşkur ile yapılan proje kapsamında girişimcilik eğitimlerini vermektedir.
Profesyonel eğitmen olarak verdiği diğer eğitim konuları: İletişim Teknikleri, Yönetim Becerileri, Stres Yönetimi, Öfke Yönetimi, Zor İnsanlarla Başa Çıkma, Outdoor Eğitimleri, Müşteri İlişkileri Yönetimi, Takımdaşlık ve Kurumdaşlık, Anne Baba Okulu Eğitimleri, Atılganlık Becerilerini Geliştirme konularında yurt içinde ve yurt dışında eğitimler geliştirmekte ve vermektedir.