image
  • HACER KAYHAN
  • KAYHAN AKADEMİ

1988 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi, Deniz Bilimleri Fakültesi’inden mezun oldu. 2 yıl Trabzon Merkez Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü’nde Proje Koordinatörü olarak çalıştı. Bir yıl Ardesom A. Ş.’de Genel Müdür olarak çalıştıktan sonra, Etibank- Inmet Mining ortaklığı olan Çayeli Bakır İşletmeleri’nde 1993-2006 yılları arasında Çevre Koordinatörü olarak görev aldı.

Ardından Hewlett-Packard (HP), Orta Avrupa, Doğu Avrupa ve Orta Doğu Bölgesinde, Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 15 ülkenin İşçi Sağlığı, İş Güvenliği ve Çevre Müdürlüğü görevini yürüttü. Çevre ve İş Güvenliği alanında Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde Doktorasını tamamlayan, Kayhan 2009 yılından itibaren EHS İş Sağlığı, İş Güvenliği ve Çevre Yönetim Eğitim Danışmanlığını Kurdu ve bu alanda firmalara danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

IRCA-ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemleri, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemleri, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemleri “Entegre Baş Denetçi” olan Kayhan, aynı zamanda Okan Üniversitesi, İş Sağlığı ve Güvenliği Programında Öğretim Görevlisi olarak görev almakta, İstanbul’da yerel bir gazetede köşe yazarlığı yapmaktadır. Yrd. Doç. Dr. Hacer Kayhan evli ve iki çocuk annesidir.


//text replace