image
  • CENK SAĞDAM
  • PDR INTERNATIONAL

GSL, ITÜ  Elektrik Mühendisliği ve ardından Fransa İşletme üzerine Master yapan Sağdam, profesyonel hayatına Fransa'da başladı. Yüz yüze satış, ürün geliştirme ve proje yönetimi konularında çalıştı.

Kariyerine 1993 yılında Türkiye'de Renault-Mais’te Pazarlama, Reklam ve Satış bölümlerinde yönetici pozisyonunda çalışarak devam etti. Bayi satışlarını geliştirmek için kurduğu Ticari Teknikler bölümünün başarısının ardından çoğu otomotiv sektöründe ilk olan, birçok inovatif projeyi ve satış artırıcı farklı tip kampanyaları hayata geçirdi.

Stratejik ve operasyonel pazarlama başta olmak üzere 14 yıllık yöneticiliği boyunca; ürün yönetimi ve iş geliştirme, bayi yönetimi, değişim yönetimi, uluslararası stratejileri lokale dönüştürme, müşteri deneyimi tasarımı ve hizmet odaklılık konularında çalıştı.

Renault marka imajının geliştiği dönemi de kapsayan 5 yıllık süre boyunca reklam birimini yönetti.

Ticari birikimine Operasyonel Danışmanlık ve Eğitmenliği ekleyen Cenk SAĞDAM, 2011 yılında Fransa’da uluslararası faaliyet gösteren İnteractifs firmasının ”İş ve İletişimde Yalın Yönetim” konusunda sertifikalı eğitmeni oldu. Kurumun Türkiye ofisinde; hem müşteri kazandırma, hem de kuruma özel adaptasyon yaparak eğitim veren İş geliştirme direktörü olarak görev yaptı.

Kasım 2017’den beri PDR bünyesinde, iş ve satış performansını geliştirmeye yönelik eğitimler vermekte. Yamaha’da pazarlama, satış ve hizmet performansını geliştirme konularında operasyonel danışmanlık yapmaktadır.  2019 yılında PDR’da  «Yılın Eğitim Danışmanı» ödülünü aldı.

Online dönemde 37 şirket | 700 saat eğitim | Webinarlarla birlikte 3000’e yakın kişiyle çalıştı.