image
  • Yekta ÖZÖZER
  • SÜREKLİ GELİŞİM DANIŞMANLIK

Çalışma yaşamının çoğunda yaratıcı düşünme ve problem çözme konusunda firmalarda iç/dış eğitimcilik ve/veya danışmanlık yaparak deneyim kazanmıştır. Behçet’in Kübü, Shakira, Matriks gibi özgün bazı yöntemleri geliştirmiştir. Firmalara Yaratıcı Problem Çözme, İnovasyon, TRIZ, Kurumsal Girişimcilik, Motivasyon, Değişim Yönetimi, Müşteri İlişkileri, Yöneticilik alanında eğitim, seminer vermekte, danışmanlık yapmaktadır. 2005’te İngiltere bazlı Foundation Ins.’ün 12 ay süresince Koçluk programına katılmış ve mezun olmuştur.

 

1965 İzmir doğumludur. 1982 yılı ÖSS sınavında ilk 50 öğrenci arasına girerek Boğaziçi Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’ne girmiş, bu bölümden mezun olmuştur (BSc). British Council Bursu ile okuduğu Strathclyde Business School’dan (Glasgow) lisansüstü derecesini (MSC in Finance) almıştır.

 

Pratiğe dayalı uzun süreli iş tecrübesi nedeniyle kurumların birçok fonksiyonu, yöneticiliği alanlarında derin bilgiye ve bütüncül bir bakış açısına sahiptir. Profesyonel iş yaşamında en az 10-15 yıl deneyimlediği, pratiğe aktardığı bilgilerin teorik ve pratik bilgilerini aktarır.

 

Özgelecek Hedefi: 2 ana hedefi vardır ve yaptığı tüm çalışmalar bu hedeflere yöneliktir:

1) Türk insanımızın daha yaratıcı, yenilikçi düşünmesine, problemleri daha etkin çözmesine, ayrıca kişisel/toplumsal gelişimine somut katkılarda bulunmak.

2) Değişik disiplin ve bilim dallarındaki bilgileri farklı perspektiflerle bir araya getirerek evrenin sistemini ve yaşamın anlamını bütüncül bir şekilde daha iyi kavrayabilmek.

 

İŞ TECRÜBELERİ: Aşağıdaki firmalarda çalışmış, iş ve yöneticilik deneyimlerini arttırmıştır:

2003 - Sürekli Gelişim/ABC Danışm.ve Eğitim Ltd.: Eğitimci-Danışman

2013 - İTÜ Teknokent Girişimcilik Danışmanı + ISO Seçilmiş İnovasyon Danışmanı + TC Ekonomi Bakanlığı/TİM  Endüstri 4.0/Açık İnovasyon Komitesi Danışmanı

Bilgi Üniversitesi Yüksek Lisans İnovasyon Yarı Zamanlı Öğr. Görevlisi

2001 – 2003 ARIA (Avea): Strateji Müdürü

 

1999 – 2000 ÇELEBI HOLDING A.Ş.: 8 aktif firmadan kurulu olan Grup Havaalanı Yer Hizm.(Çelebi Hava Servisi A.Ş.), Taşımacılık ve Fast Food (Arby’s&Little Ceasars) alanlarında uzmanlaşmıştır. Holding Mali İşler Direktörü ve Grup CFO.

 

1997 – 1999 COCA-COLA İÇECEK – Marmara Bölgesi (en büyük bölge):  Bölge Mali İşler Müdürü (Ekim 1998 – Eylül 1999)

 

İstanbul Bölgesi Mali İşler Müdürü (Ağustos 1997 - Ekim 1998) İst.Bölgesi Mali İşl. Md’den Ekim 1998’de Bölge Mali İşler Md’ne terfi etmiştir. 46 kişilik grubun  yöneticisi.

1994 - 1997 COLGATE-PALMOLIVE:

1995 - 1997 COLGATE-PALMOLIVE TEMİZLİK ÜRÜNLERİ SAN. VE TİC. A.Ş. 

1994 - 1997 COLGATE-PALMOLIVE HACI ŞAKİR SABUN SAN. VE TİC. A.Ş.

Her iki firmanın da Finans Müdürü. CP Hacı-Şakir’e katıldıktan 8 ay sonra terfi ederek CP Temizlik Ürunleri’nin de Finans Müdür’lüğü görevini yürütmeye başlamıştır.

 

1992 – 1994 CITIBANK N.A., Istanbul: Müşteri Temsilcisi, Kurumsal Bankacılık Bölümü. Terfi ederek Şubat 1993’den itibaren Müdür Yardımcısı ve Ağustos 1993’den itibaren imza yetkisine sahip Kredi Komitesi Üyesi.

1988 – 1992 FİNANSBANK A.Ş.: Uzman, Kurumsal Bankacılık Bölümü. Değişik sektör/firmaların incelenmesi, analizi ve raporlarının hazırlanması. Lisansüstü eğt (MSc in Finance) ve Askerlik görevi bu dönemde tamamlandı.