image
  • Selnur GÜLEK
  • SELNUR GÜLEK EĞİTİM, DANIŞMANLIK VE KOÇLUK

Bolu ve Edirne Kız Öğretmen Okulu’nda okumuş, ardından Marmara Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Matematik Bölümünden mezun olmuştur.  1990 yılında başlayan profesyonel iş yaşamı sürecinde, kariyerini Personel Müdürü olarak sürdürdüğü sırada, İ.Ü.İşletme İktisadı Enstitüsü İnsan Kaynakları Yönetimi Programını tamamlamıştır. Halen Yüksek Lisansını İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde Genel Psikoloji Alanında yapmaktadır.

 

Temel değerlerine hizmet ettiğine inandığı mesleğini ulusal ve uluslararası şirketlerde İnsan Kaynakları, Eğitim ve Kalite Yöneticisi olarak sürdürmüştür. En son Renaissance Polat Istanbul Hotel İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü olarak hizmet verdikten sonra kurucusu olduğu ve kendi adını taşıyan şirketiyle kurumlara yönelik özel çalışmalar tasarlayıp, eğitimci, danışman ve profesyonel koç olarak destek vermektedir. Koçluk yaklaşımıyla yetkinlik bazlı olarak tasarladığı proje ve programlarıyla, Turizm ve Enerji sektörü başta olmak üzere, farklı sektörlerde operasyon deneyimi olan uzman ekip arkadaşlarıyla birlikte organizasyonların ihtiyaçlarına yönelik hizmet etmektedir.

 

ICF (International Coach Federation) tarafından onaylanmış, Adler International Learning sertifikalı Profesyonel Koçluk Programını ve Practicum Programını tamamlayarak Adler Trained Coach ve Adler Certified Professional Coach unvanını ve ICF Associate Certified Coach (ACC) unvanını alarak birey ve takımlara profesyonel koçluk yapmaktadır. Mare Fidelis’in ICF onaylı Coaching The Organization & The Leader sertifikasyon programını tamamlamış, bununla birlikte yine ICF Onaylı olan, Genos Duygusal Zeka Practitioner’ı ve Points of You Practitioner’ı olarak da hizmet vermektedir.

 

Diyalog Müzesi’nde Karanlıkta ve Sessizlikte İş Atölyeleri Eğitim Danışmanlığını da yürüterek, görme ve işitme engelli rehberlerle birlikte gerçekleştirdiği kurumsal iş atölyelerinde takımlara sıra dışı bir deneyim yaşatmaktadır.

 

1993 yılından bu yana PERYÖN- Personel Yönetimi Derneği üyesi olup, 2003-2005 dönemlerinde bu derneğin Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreteri olarak özellikle üyelik ve sosyal ilişkiler faaliyetlerini sürdürmüştür. 

 

Hayatı boyunca potansiyele güvenerek görev ve sorumluluk alan Selnur Gülek, insanların potansiyelini performansa çevirebilmeleri için öğrenmeyi ve sürekli gelişimi ilke edinmelerine önderlik eden bir misyon taşımıştır. Optimum Denge Modeli 1 ve 2 ile ODM Aile eğitimlerini tamamlayıp ODM Vakfı adına ailelere yönelik seminer projelerinde gönüllü olarak görev yapmaktadır.

 

Hayata dair yazdığı öykü ve makaleleri de mesleki ve sosyal yayın organlarında yayınlanmakta ve aynı zamanda Kimse’ye Mektup adlı kitabın da yazarı ve bir çocuk annesidir.