image
  • E-İHRACAT MİNİ MBA SERTİFİKA PROGRAMI EĞİTMENLER
  • WORLDEF

Ömer Nart – World eCommerce Forum -  Başkanı

2008’den beri E-ihracat girişimleri devam eden Ömer Nart, 2010’da Türkiye’nin ilk E-ihracat   şirketi olan Markacom International’ı kurarak 22 ülkeye E-ihracat yapmıştır. 2014’de yeni bir   girişim olarak Onlinemerter.com’u kurmuştur. Devamlı olarak E-ihracat sektörünün içinde bulunan Ömer Nart, 2017 yılında ise E-İhracat Platformu’nu kurarak, World eCommerce Forum adıyla Türkiye’deki çalışmalarıyla E-ihracat ekosistemine yeni ivmeler kazandırmaktadır.

 

Orxan Isayev – Worl eCommerce Forum – Eğitim Koordinatörü

1985 yılında Azerbaycan'ın Bakü şehrinde doğdu. Lisans eğitimini almak için geldiği İTÜ İşletme Mühendisliği bölümünü tamamladıktan sonra, sırasıyla yüksek lisansını Uluslararası Ticaret, ilk doktorasını Uluslararası İlişkiler ve ikinci doktorasını da Marketing alanında devam ettirdi. 10 yıla yakın süre ile Almanya merkezli Bosch and Siemens Home Appliances GmbH  şirketinin CIS bölgesine bakan departmanında pazarlamadan operasyona, satıştan bölge yöneticiliğine kadar birçok alanda aktif görev edindi. Girişimci olarak Tutyakala.comsitesini 2014 yılında kurmuş ve bir taraftan da akademik faaliyetini devam ettirmiştir. Ayrıca İstanbul Ticaret Üniversitesi bünyesinde E-ihracat Mini MBA eğitim programını yürütmekte ve  konuyla  ilgili olarak firmalara danışmanlık hizmeti vermektedir. Rusça ve İngilizce dillerini akıcı olarak bilen Isayev’in uzmanlık alanı E-ihracat ve Dijital Pazarlamadır.

Hali hazırda Word eCommerce Forum'un Eğitim Koordinatörlüğü görevini üstlenmektedir. Ayrıca, Worldef’in işbirliği ile 33 ülkede faaliyet gösteren ve 15.000’den fazla influencer’i bünyesinde    barındıran Dubai merkezli Keepface firmasının Türkiye temsilciliğini kurmuştur.

 

Mehmet Bülent Kutacun – İş Bankasi – Card Payment Sistems Unit Manager

1999 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümünden mezun olan Mehmet Bülent   Kutacun, aynı yıl Türkiye İş Bankası’nda iş hayatına atılmıştır. Kartlı ödeme sistemlerinde                  chargeback, fraud, otorizasyon ve takas süreçleri, kârlılık analizleri ve raporlama, üye işyerinde ürün geliştirme gibi farklı alanlarda görev alan Mehmet Bülent Kutacun halihazırda aynı kurumda Elektronik Ticaret ve Otorizasyon Birimi müdürü olarak çalışma hayatına devam etmektedir. Ödeme sistemleri alanında çok sayıda projede yer almış ve alanında uzman olan Kutacun, Türkiye Bankalar Birliği ile Bankalararası Kart Merkezi (BKM) bünyesinde oluşturulan birçok   çalışma grubu ve komitede yer almıştır. Halen BKM Operasyon ve Teknoloji Komitesi   üyeliği  görevini sürdürmektedir.

 

Tunç Günbey- Digial Partners A.Ş. – CEO

Kadıköy Anadolu Lisesi’nden ve ardından Boğaziçi Üniversitesi Turizm İşletmeciliği bölümünden mezun oldu. Kanada’da Ontario Eyaletinde Big Byte Computers mağazalarını kurdu ve işletti. Sırasıyla Kyrenia Jasmine Court Hotel ve The Ritz Carlton İstanbul otellerinde satış departmanlarında görev yaptı. 2007 yılında Reklamz Şirketler topluluğuna Satış Müdürü olarak katılan Tunç Günbey aynı dönemde Türkiye’nin ilk bölgesel indirim kuponları projesi olan                  Fırsat Paketi dergisini kurdu. 2010 yılında Reklamz Doğrudan Satış Grup Direktörü görevine    getirildi. KOBİ’leri internet reklamcılığıyla tanıştırma ve internetten KOBİ’lerin satış yapmalarına yönelik projeler geliştirmek öncelikli görevleri arasında yer aldı. 2014 yılı başında, Digital          Partners Medya Planlama Ajansını kurdu. Bünyesinde dijital medya planlama ve satın alma,      arama motoru ve sosyal medya reklamcılığı, programmatic departmanı yanı sıra sosyal medya yönetimi ve web tasarımı hizmeti veren, kreatif departmanlarını kurarak, tüm internet reklam hizmetlerini bir çatı altında topladı. Digital Partners hali hazırda İstanbul genel merkezi  yanı sıra İzmir, Ankara ve Antalya’da ki bölge müdürlükleri ve Londra’da ki ülke müdürlüğü ile  Türkiye’nin en önde gelen dijital ajanslarından biri konumuna gelmiştir.

 

Ahmet Emre Bükcü – Keynes Yönetim Danışmanlık – Kurucu

WRM Danışmanlık olarak amacımız mevzuatta yer alan en güncel bilgiler ışığında devlet teşviklerini daha fazla firmamız ile buluşturmaktır. Böylece firmalarımıza maddi yönden pozitif  bir katkı sağlarken teşvik uygulamalarının bir amacı olarak piyasaların hareketliliğinin artırılmasına ve ülke olarak mal ve hizmet ihracatımızın istenen noktalara taşınmasına da olumlu bir katkı sunmuş olacağız. Kısacası, siz de işinizi büyütmek, yeni yatırımlar yapmak ya da yurtdışında daha fazla pazara ulaşmak ve bu noktada devletin desteğini arkanıza almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yeni bir yatırım planının arefesindeyseniz ya da halihazırda döviz kazandırıcı mal ve hizmet ihracı faaliyetlerine devam ediyorsanız ya da işinizi büyütmek için karşılıksız bir desteğe ihtiyaç duyuyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Ömer Arıkan – TSOFT CEO

TSOFT'un kurucusu ve 14 yılı aşkındır yöneticiliğini yapan Ömer Arıkan, TSOFT'un geniş müşteri yelpazesi dolayısıyla her sektörden ve her disiplinden farklı firmaların dijitalleşme, eticaret'e adım atma ve gelişme süreçlerini yakından takip etme şansı bulmuştur.

TSOFT'un sunduğu e-ticaret platformunun büyüttüğü firmalar ile beraber büyüyen TSOFT bugün 2000'den fazla aktif müşterisi ile alanında lider firmalardan biridir. Ömer Arıkan'ın vizyonu ve yönetim becerileri sayesinde TSOFT her sektörden lider firmaların tercih ettiği e-ticaret platformu haline gelmiştir. E-ticaret'in tüm sektörler için olan dinamiklerini ve markaların dijitalleşme hikayelerini bizzat markalar ile beraber yaşayan Ömer Arıkan, derslerimizde bu tecrübelerini öğrencilerimiz ile paylaşmakta ve onların kendi sektörleri ile ilgili dijitalleşme süreçlerine dair sorularını cevaplamaktadır.

 

Okan Arcan – PTS Kargo- Satış Direktörü

Kariyerine TNT Global Firmasında Müşteri Hizmetleri Şefi olarak başlayan Okan Arcan, ulusal ve uluslararası birçok firmada üst düzey pozisyonlarda görev aldı. Kariyerine PTS Kargo’da Satış Direktörü olarak devam eden Arcan, başlıca aşağıdaki şirketlerde deneyim sahibi olmuştur

 

Tolga Duman – İnter Patent – Genel Müdür

1975 Sivas doğumludur. İlk, orta ve lise eğitimini Sivas ve Mersin’de tamamlamış, erken yaşta ticarete atılmıştır. Bu nedenle 1994’te Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İktisat bölümünde  sürdürdüğü yüksek öğrenimini 2001’de tamamlamıştır. Sonrasında Bosch ve Yapı Kredi Bankası ve MNG Holding gibi kurumsal firmaların çeşitli yönetim kademelerinde yer almıştır. 2005 yılında sınai haklar danışmanlığı sektörünün öncü firmalarından biri bünyesinde “Özel Statülü Müşteri Temsilciliği” görevini sürdürürken, Türk Patent tarafından düzenlenen Patent ve Marka Vekilliği sınavını kazanarak, kurum nezdinde akredite vekil olmuştur. 2007 yılında kurucu ortak olarak yer aldığı İnter Patent Hizmetleri Limited şirketini 2011 yılında devralarak, halen yurt içi ve yurt dışında sınai mülkiyet alanında faaliyet gösteren firmanın genel müdürü olarak çalışma hayatına devam etmektedir. 2016 yılında üye olduğu      Business Network International – BNI iş yönlendirme organizasyonunun aktif bir üyesidir. Boş zamanlarında doğa yürüyüşleri ve bisikletle geziler yapmaktan hoşlanan Duman, profesyonel kayak sporcusu ve eğitmenidir.

 

Aşkın Yeşilyurt – LaStore – CEO (AMAZON’DA SATIŞ EĞİTMENİ)

1989 yılında İstanbul’da doğan Aşkın Yeşilyurt lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır. Girişimci bir ruha sahip olan Yeşilyurt daha üniversitenin ilk yıllarında kendi şirketini kurarak Çin - Türkiye - Avrupa arasında ciddi ilişkiler geliştirip ithalat ve ihracat yapmaya başlamıştır. Küresel pazarda online satışın önemini erkenden fark eden Yeşilyurt 2013 yılında başta Amazon olmak üzere diğer Ebay, Etsy vb. pazar yerlerinde satışa başlamış kısa sürede bu alanda da büyük başarılara imza atarak tedarik zincirinin %70’ni Türkiye’ye kaydırıp Türkiye’de de E-ihracatın önde gelen isimlerinden biri olmayı başarmıştır.

 

Tunahan Korkmaz – LaStore – (AMAZON’DA SATIŞ EĞİTMENİ)

Eskişehir doğumlu, İstanbul Üniversitesi Hukuk Bölümünde eğitimimi sürdürmektedir, daha önce Çin'den ürün getirip Türkiye pazaryerlerinde (gittigidiyor, sahibinden, n11, sanalpazar) satış yaptı. 3 yıldır ise Amazon FBA, FBM; Etsy ve Ebay'de satış yapmakta ve La Store Grorup firmasında satış direktörü olarak çalışmaktadır.