image
  • BERÇİN GÜN
  • YALIN AKADEMİ EĞİTİM DANIŞMANLIK

1979 yılında, İTÜ Genel Makina Mühendisliği Lisans Eğitimini tamamlamıştır.

1979 – 1985 yılları arasında GENOTO Otomotiv. A.Ş.’de sırasıyla Kalıp ve Aparat Tasarım- Üretim Mühendisi ve Talaşlı İmalat Atölye Şefi olarak görev almıştır.

1985 – 1987 Yılları arasında bir yıl Ürün Geliştirme Mühendisi olarak Tofaş Murat 131 ticari araçlar için ISUZU dizel motor aplikasyonu projesinde görev yapmıştır. Daha sonra Endüstri Mühendisliği Bölüm Şefi olarak üretim optimizasyonu, çeşitli lay-out çalışmalarında proje yöneticiliği yapmıştır.

1987 – 1989 Yılları arasında Lucas Elektrik San. ve Tic. A.Ş. firmasında Teknik Müdür olarak, özellikle üretim planlama ve üretim süreçlerinin yapılandırılması ve iyileştirme projelerinin liderliğini yürütmüştür.

1989 – 1998 Yılları arasında Alarko Şirketler Topluluğunda Sistem ve Organizasyon Uzmanı olarak başladığı görevin son altı yılını Sistem Organizasyon Grup Müdürü olarak yürütmüştür. Grup Şirketleri ve Holding bünyesinde çeşitli yeniden yapılanma, süreç iyileştirme, üretim, planlama ve ofis otomasyonu projelerine liderlik etmiştir.

1993 yılında KalDer EFQM Mükemmellik Modeli Ödül Değerlendiricisi olarak Türkiye Mükemmellik Ödülleri sürecinde görev almış ve 20 yıl boyunca kesintisiz olarak bu gönüllü görevi yürütmüştür.

1998 Yılında Prof. Dr. İbrahim Kavrakoğlu birlikte Yönetim Danışmanlığı yapmaya başlamış, Kavrakoğlu Danışmanlık ve Kavrakoğlu e-Teknolojiler şirketlerinde 2012 yılına kadar çalışmalarını sürdürmüştür. Bu zaman zarfında Türkiye’nin önde gelen şirketlerine Kurumsal Yönetim Danışmanlığının yanı sıra e-öğrenme alanında kurumsal e-akademilerin yanı sıra, “The MBA Club” ve “Kazanırız biz” gibi Kavrakoğlu’nun önemli e-öğrenme projelerinde görev almıştır.

2012- 2018 yılları arasında, uzun yıllardır eğitmen ve gönüllü değerlendirici olarak görev yaptığı Türkiye Kalite Derneğinde iki yıl (KalDer) Kurumsal Gelişim Direktörü ve son dört yılda da Türkiye Mükemmellik Ödülü Sekreteri olarak görev yapmıştır.

2018 Eylül ayında Kıdemli Danışman ve Eğitmen olarak Grupas bünyesinde çalışmalarını sürdürmektedir. 

YETKİNLİKLER

Bilişim ve otomasyon sistemlerinin tasarım ve analizi

EFQM Mükemmellik Modeli ve Kurumsal Değerlendirme

ERP İmplemantasyonu deneyimi

İşletme Yönetimi ve Yönetim Sistemleri Danışmanlığı

Kurumsal ve bireysel e-öğrenme uygulamaları ve alt yapı geliştirme

Kurumsallaşma ve Kurumsal Gelişim

Proje Yönetimi ve Projelerle Yönetim

Sistem ve Organizasyon Yapıları ve Yeniden Yapılandırma

Strateji, Taktik ve Operasyonel Planlama

Süreç Geliştirme ve Süreç Yönetimi

Toplam Kalite Yönetimİ

Yatırım projelerinin ve fizibilitelerin hazırlanması ve değerlendirilmesi

EĞİTİM

Fenerbahçe Lisesi

İstanbul Teknik Üniversitesi-    Genel Makine Mühendisliği

The MBA Club – Executive MBA Sertifikası

EFQM Ödül Değerlendiriciliği Sertifikası

DOĞUM TARİHİ – YERİ / AİLE

1956/ İstanbul

Evli, biri çocuk babası