• FİYATLANDIRMA STRATEJİSİ
image

Ortak bir pazarlama dilinin gelişmesi ile şirket içi stratejik iletişimin kalitesine katkı sağlanması.

image

Murat ATİLAN

Eğitmen

  • EĞİTİM DETAYI
  • LOKASYON

FİYATLANDIRMA STRATEJİSİ

EĞİTİMİN AMACI

Fiyat, hem stratejik hem de günlük iş ve uğraşlarımızda fazlaca yer alıyor. İşletmeler, fiyat politikalarını belirlerken bir çok faktörü göz önünde bulundurmak zorundadırlar. Çoğu zaman fiyat ve bağlantılı promosyonlar kar/zarar çizgilerini oynattığından orta ve uzun vadede öngörülmesi zor başka sorunlara yol açabiliyor. Bu meseleyi anlayıp soğukkanlı stratejilerle fiyat oyunları kurgulamak ve taktik promosyonlardan çok stratejik promosyonları konuşmaya başlamanın zamanı geldi.

 

Yüksek fiyatlandırıp potansiyel alıcılarınızı caydırıyor musunuz? Ya da düşük fiyatlandırıp muhtemel karlılığınızdan mı veriyorsunuz? İkisi arasındaki optimal dengeyi (sweet spot) nasıl bulacaksınız? Şirketinizde fiyat ve promosyon kararlarını kimler veriyor? Bu program fiyatlandırma kararında girdi sağlayan ve karar verici çeşitli departmanlardan yönetici kademeleri ve uzman çalışanlar için tasarlanmıştır. Katılımcılar, eğitim çıktılarını hızla günlük iş akışlarına adapte edebileceklerdir.

 

EĞİTİM SONRASI ELDE EDİLECEKLER

• Katılımcılar fiyat değişlikliklerini stratejik olarak yönetebilmek için çeşitli yöntem ve yeni bakış açıları kazanacaklar.

• Katılımcılar alıcının ne kadar ödemeye istekli olduğunu nasıl belirleyeceklerini öğrenecekler ve hangi ürünün hangi pazarda hangi fiyat stratejisi ile yer alacağına karar verebilecekler.

• Ortak bir pazarlama dilinin gelişmesi ile şirket içi stratejik iletişimin kalitesine katkı sağlanması. Stratejik fiyatlandırma modelleri ve vakaları ile ilgili güncel kavram ve trendlerle ilgili fikirleri kendi işlerine transfer edebilme imkanı kazanacaklar.

• Bu eğitim fiyatlandırma hakkında çok sayıda örnek, vaka ve uygulamalarla fiyatlandırma stratejisi hakkında kapsamlı bir düşünce sistematiği kazandırmasının yanında, bir çok iş alanına transfer edilebilen stratejik bakış açısı kazandıracaktır.